Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Uma Pido matkasari: matk Karula kihelkonnas

17.03.2018, 11:00

Uma Pido matkasarja järgmine matk jõuab Karula kihelkonda

Järgmise aasta 2. juunil toimuv võrokeelne laulupidu Uma Pido lükkas enne rahvapidu käima matkasarja, mis ärgitab huvilisi külastama Vana-Võromaa kaheksat kihelkonda ja Setomaad. Sarjas viies matk leiab aset 17. märtsil Karula kihelkonnas.

Uma Pido matkasari, mis ühendab endas kümme matka ja kannab nime "Määne om seo maa? Kaemi' perrä!" on viinud sadu matkalasi juba Räpina, Urvaste, Põlva kihelkonda ning Võromaa-Setomaa piirialale ja sarja viies matk toimub Karula kihelkonnas.

Karula kihelkonna matka kangelasteks on kaunis Karula kuppelmaastik ja selle kihelkonna üks kuulsamaid poegi, EV Riigikogu liige, haridusminister 1925-27 ja välisminister 1928-31, kirikuõpetaja ja võrratu jutuvestja Jaan Lattik.

Matkal nauditakse Karula kaunist kuppelmaastikku ja eesti rahva fantaasiat kohanimede panekul. Räägitakse Jaan Lattiku lapsepõlvest selles kandis ning külastame tema sünni- ja lapsepõlvekodu. Kuulame mõnda tema paljudest vahvatest juttudest.

Matk kulgeb suuremas osas mööda suuri, kuid väga hõreda liiklusega maanteid. Kolm kilomeetrit liigutakse aga maastikul mööda igivana vankriteed.

Matka algus on kell 11 Lüllemäe kooli juures, matka pikkus on 15 km ja tagasi Lüllemäe kooli juurde jõutakse hinnanguliselt kell 15.30-16.

Matkal on ka pikem tee- ja jutupaus, kus korraldajad pakuvad teed, kuid võileib või muu meelepärane tuleb igaühel endal kaasa võtta.

Matkakorraldaja on Sixten Sild, tel 5068377

Lisainfo:
Uma Pido projektijuht
Merike Tigas
5691 6280
merike.tigas@wi.ee

http://umapido.ee/upmatkasari

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.