Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Uma Pido matkasari: Matk Kanepi kihelkonnas

31.03.2018, 11:00

Uma Pido matkasari jõub Kanepi kihelkonda

2. juunil 2018 aset leidva laulupeo Uma Pido matkasari "Määne om seo maa? Kaemi' perrä!" on viinud juba sadu matkalisi Räpina, Urvaste, Karula, Põlva kihelkonda ning Võromaa-Setomaa piirialale ning sarja kuues matk toimub 31. märtsil 2018 Kanepi kihelkonnas.

Kanepi kihelkonna matka rada kulgeb mööda imekaunist maastikku kuue järve ümber. Liigume Varetepalu metsa ja sealt üle "Vihakanali" Kõverjärve äärde.

Järve järsemal idakaldal on säilinud ribana tükike põlist, umbes paarisaja aastast männimetsa, segamini üksikute kuuskedega. Põhjakaldal on supluskoht ja ühenduskraav Mutsina järvega, kus leiduvad ka mõned muistsed kalmed.

Sealt viib tee edasi Linajärve äärde, kus liigume edasi üle Pühajõe, ümber Kooraste järve kuni Uiakatsi järve äärde, mis vee läbipaistvuselt Eesti kolmas järv.

Põikame mööda Atsike järvest ning tee viibki mööda lehisealleed alguskohta tagasi, kus korraldajad pakuvad kosutavat teed.

Matka algus on Kooraste Suurjärve puhkekohas kell 11.00 ja raja pikkus on umbes 8 km ning matk kestab orienteeruvalt 3 tundi.


Matkakorraldaja on Urmas Kivirand 5079487

Lisainfo:

Uma Pido projektijuht
Merike Tigas
5691 6280
merike.tigas@wi.ee

 http://umapido.ee/upmatkasari

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.