Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Puutöö teemapäev ja raamatu esitlus Põlva Talurahvamuuseumis. Puutöömeister Meelis Kihulane

12.05.2018, 12:00

12. mail toimub Karilatsis Põlva Talurahvamuuseumis teemapäev "Puutöömeister Meelis Kihulane painutab puud" ning raamatuesitlus.

Esitletava raamatu "Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine" autor on Meelis Kihulane ning väljaandja Eesti Rahva Muuseum. Raamatuesitluse algus kell 12.00, puutöömeister ootab huvilisi terve päeva.

Meelis Kihulane ütleb oma raamatu tutvustuseks: "See praktiline käsiraamat aitab sul samm-sammult omandada puidu painutamise tehnikat, olgu siis materjaliks puukoor, lõhestatud laud või õhuke laast. Saad kasulikku nõu tööriistade ja töövõtete, materjali valiku ja säilitamise osas. Lisaks saad teada, kuidas teha painutatud kerega karbi, vaka või sõela küljeõmblust; kuidas õmblemiseks vajalikku pärnaniint, vahtrakisku või linnusulge ette valmistada; kuidas sõelapõhja punuda ja kuidas valminud karpi lõike- või põletuskirjas kaunistada."

Iga teema on rikkalikult illustreeritud näidetega esemetest, mis on valminud raamatu autori käe all või kuuluvad Eesti Rahva Muuseumi kogudesse. Toomas Kalve fotodel on üksikasjalikult jäädvustatud kõik tööetapid kuni valminud esemeni välja. Raamatuga on kaasas mälupulk filmiklippidega, kust saab jälgida Meelis Kihulast tegemas läbi raamatus kirjeldatud tööetappe.

Põlva Talurahvamuuseumis on suvehooajal võimalus tutvuda Meelis Kihulase näitusega "Vaka all". Näitusel on väljas painutatud kerega esemed, mis on valmistatud rahvapärasel ehk traditsionaalsel viisil. Laupäeval, 12. mail on hea võimalus tulla kohtuma meistri endaga, uurima ning küsima. Samuti saab päeva jooksul näha, kuidas valmib meistri käsitöö.

Põlva Talurahvamuuseum on omanäoline vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis. Muusemi 5 hektari suurusel maa-alal saab tutvuda endiste Karilatsi Algkooli ja Karilatsi (Kähri) vallakeskuse hoonetega, aga samuti Punaku talu ning Kährist pärit rehielamuga. Suvehooaeg Karilatsis, mil muuseum on avatud iga päev, algab 1. mail.


Lisainfo:
Põlva Talurahvamuuseum
Tel: 797 0310
E-post: muuseum@polvamaa.ee

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.