Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Miksteatri etendus "Pagulased" Eesti Maanteemuuseumis

03.08.2018, 19:00

Võrukeelse lavastuse "Pagulased" tegevus toimub Lõuna-Eesti väikeses külakeses, kus askeldavad omakasupüüdlikud eurorehepapid, kes toimetavad kõiki oma tegemisi vaid raha nimel. Oodatakse pagulast Lähis-Idast, kelle eest loodetakse suuri eurotoetusi. Neile saabub külla hoopis öko- ja joogahuviline linnamees, endine õhumüüjast börsimaakler. Ta on otsustanud aja maha võtta ja maale rahu otsima tulla. Omamoodi pagulane ju temagi, kuid tema eest ei saa toetusi. Tekkinud konflikti valguses mõjub lilleõiena keset sõnnikut vaid linnamehe ja peretütre vastastikune sümpaatia.

Ning siis kaob maailmast elekter. Tekib kaos - internetti ei ole, raha ei ole, naftat ei ole, maad ründavad linnast tulnud näljaste hordid. Muutuvad väärtused, peatähtsaks saab jälle toit, toasoe, vesi. Oma elu eest võideldes mõistavad tegelased, et oma sisimas on inimesed kariloomad ja varasem elu on olnud kõigil pagulus, eelkõige vaimne pagulus reaalsete väärtuste eest.

Lavastus on mõeldud täiskasvanutele ja kestab 2 tundi ja 20 minutit koos vaheajaga.
Etendused toimuvad Eesti Maantemuuseumi sisehoovis. Soovitame valida riietuse vastavalt ilmale.

Piletid saadaval Piletilevis.


Autor: Jan Rahman
Lavastaja: Kristo Toots
Kunstnik: Anne Prangel
Kostüümikunstnik: Piret Sootla
Muusikaline kujundus: Toomas Lunge
Koreograaf: Andre laine
Osades: Inga Lunge, Ene Järvis, Kaia Skoblov, Silva Pijon (TÜ VKA), Kadri Laube, Marko Mäesaar (Teatribuss), Margus Jaanovits (Teater Vanemuine), Veiko Porkanen (Teater Vanemuine), Andres Vago.

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.