Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Postitee lugu

Vaatamisväärsused, majutus-ja toidukohad on Postiteel hästi leitavad sini-punase sümboolika abil


Vana Tartu-Võru maanteed ehk ajaloolist Postiteed on hinnatud Eesti kõige kaunimaks asfaltteeks. Paljud autojuhid räägivad, et kui neil vähegi rohkem aega on, siis valivad nad Tartust Põlvasse või Võrru sõitmiseks romantilise ja käänulise teelõigu, mis saab alguse Liiva ristmikus, läbib Ihamaru, Karilatsi, Tilleoru ja Puskaru, sealtkaudu siis juba Põlvasse, Kanepisse, Võrru või lausa Lätti.

Sajandeid samadel radadel loogelnud teejoont palistavad kenad loodusvaated ja matkarajad; Tilleorg, teeäärsed puiesteed ja hekid, Palojärv ja selle äärne hinnatud puhkeala. Rikkalikust ajaloost pajatavad teetähised, kõrtsiasemed ja vanad sillad,

Postitee on lõik väärika ja põneva ajalooga kauba- ja sõjateest, mis ühendas Pihkvat, Vastseliinat, Kirumpääd ja Tartut ning kus on kapanud nii Rootsi, Vene kui Poola valitsejate hobuseid. Alates 19. sajandi keskpaigast hakkasid sel teel veerema postivankrid, loodi ka postijaamade ja kõrtside võrgustik ning sellepärast nimetatakse seda ajalooliseks Postiteeks.

Elavat ajalugu esitlevad siinsed muuseumid - Maanteemuuseum ja Põlva Talurahvamuuseum, sobiva peatuspaiga leiab nii väiksema seltskonnaga puhkaja kui ka suurema kokkutuleku korraldaja. Lahedaid, õpetlikke ja põnevaid tegevusi jagub nii maa peale kui pilvede alla. Süüa pakuvad Varbuse Teemaja ja Pizza Olive. Maaturismile iseloomulikult tuleb enamikes kohtades teha eelnevad broneeringud.

Aga eelkõige on Postitee muidugi kodune, puhas ja rahulik elukeskkond, kus inimestel, loomadel ja muul loodusel on ruumi hingata ja olla. Avatud südamega külalised on siia alati oodatud.

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.