Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Elu kahe maailma piiril

Elu kahe maailma piiril

Projekt “Elu kahe maailma piiril” jutustab lugu ühest erilisest paigast Venemaa ja Läti kõrval ning Euroopa Liidu piiril, kuhu veel ei ulatu urbaniseerunud ja suurtööstuslik maailm.

Sinu ja Su sõprade jaoks on loodud teekond läbi Lõuna-Eesti. 21 eripalgelist paika, mis räägivad Lõuna-Eesti loodusest, kultuurist, ajaloost ning tutvustavad Sulle jätkusuutlike lahendusi ja innovatiivset väikeettevõtlust, on tähistatud kollaste akendega.

Kollased aknad Lõuna-Eesti maastikel on paljude pilke köitnud. Argo Ingver reisis läbi Lõuna-Eesti ja pani kokku suurepärase klipi kollastest akendest. Ning sellest, mis paistab läbi kollaste akende. Vaata videos - Suvine ringreis

Põlvamaal on kokku 5 kollast National Geographicu akent:

  • Postiteel Eesti Maanteemuuseumi juures
  • Valgesoo rabas
  • Räpina ajaloolises südames
  • Podmotsas Setomaal
  • Süvahavval

Projekt sai alguse Hollandist Ida-Groningenist, kus maastikule paigaldatud akende eesmärgiks oli juhtida külastajate tähelepanu paikadele , mis kõige paremini jutustavad piirkonna lugu. Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid ja Tartu linn koos National Geographicu ja Lõuna-Eesti turismiarendajatega alustasid projektiga Lõuna-Eestis 2013. aasta suvel. Projekti raames püstitati Lõuna-Eestis maastikule ligi 6m kõrgused National Geographicu aknakujulised raamid.

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.