Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Mooste mõis

Aadress Mooste alevik, Põlva vald, Põlva
Mobiil (+372) 53542401
Kodulehekülg http://www.moostemois.ee
E-post info@moostemois.ee

Mooste mõisa suursugususest annavad aimu säilinud hooned, mis on nüüdseks uuele elule toodud. Majandusmõisa hoonetest on lehmalaudast saanud folgikoda, sealaudas on savi- ja taaskasutuskoda ning tehakse unikaalseid vibusid. Toimib sepikoda. Villakojast saab kaasa osta käsitööd ja ka ise meisterdada meistri käe all. Meiereist on saanud tervisekeskus ning viinavabrikus asub hubane külalistemaja. Peamajas aga tegutseb mõisakool. Mõisas tegutsevad rahvamuusikakoolis saab tutvuda sellele piirkonnale omaste ajalooliste ja ka tänapäeval populaarsete rahvapillidega ning õppida pillimängu. Mõis on säilitanud hästi kohaliku kogukonna keskuse rolli, ka tänapäeval käib elu ümber mõisa ning mõisas, nõnda nagu see oli eelnenud aegadel.

Moostes leiavad aset lisaks tuntud staaride kontsertidele kohalikku pärimuskultuuri esindavad kontserdid ja väiksemad-suuremad folgipeod (nt igaastane kevadine Mooste Folk, kus üks kohustuslik esitatav lugu on võrokeelne).  

Mõisa külalised on oodatud kõigepealt Infokojas. Gruppidel palume ringkäik ette tellida. Infokojas on saadaval territooriumi kaardid, reisijuhid mõisas liikumiseks ja müügilett. Mõisat tutvustavat ekskursiooni on võimalik tellida ka võrokeelsena. 

https://www.puhkaeestis.ee/et/mooste-mois

Andmete kuvamiseks on kasutatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi