Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Suidsusannasümfoonia 2.,3., 4., 8., 9. ja 10 augustil 2019

02.08.2019

2019. aasta augustikuus (2., 3., 4., 8., 9. ja 10. augustil) etendub Mooste folgikojas 6 korral muusikaline lavastus “Suidsusannasümfoonia”. Sündmuse idee sai tunnustuse EV100 muusikasündmuste ideekonkursil ning EV100 toetab osaliselt ka selle toimumist.

Teose helilooja on Märt-Matis Lill, dirigent Kaspars Putninš ja lavastaja Taago Tubin. Lavastuses osalevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri 12 orkestranti; lisaks näitlejad ja pärimusmuusikud Mari Kalkun ja Meelika Hainsoo. Kuigi lavastus ei ole etnograafiline ekskursioon suitsusaunateemasse, kasutatakse selles pärimuslikku materjali, aga ka katkendeid Hasso Krulli eeposest „Kui kivid olid veel pehmed“ ning runosid Kalevalast võru keeles (tõlkija Jaan Kaplinski). Jutustades loomismüütide ja kangelaslugude kaudu olnud aegadest luuakse suitsusaunatraditsioonide ja -kombestiku kaudu sild tänapäevasesse kontserdisaali.

Sündmuse kaudu soovivad eestvedajad muuhulgas esile tõsta UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kantud Vana Võromaa suitsusaunakultuuri, samuti tutvustada Lõuna-Eestit ja eriti Mooste kanti kogu Eestile ning ka väliskülalistele.

Projekti veavad SA Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Võru Instituut.

Lähem info: Triinu Laan, triinu.laan@wi.ee, tel 533 22 153

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.