Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Soode poolest rikas

Põlvamaal on soode all ligi 10% territooriumist, tuntumad ja armastatumad külastuskohad on kindlasti Valgesoo ja Meenikunno.

Kiidjärve ürgsete metsade vahel asuv Valgesoo on valdavalt kidurakasvuliste mändidega kaetud puisraba.  Siin kasvavad tüüpilised rabataimed – hanevits, küüvits, kukemari, sookail, tupp-villpea. Küllap viimase õitsemisaegsest valendusest ongi tulnud nimi Valgesoo. Raba ümbritseb "parunimännik" - uhke männimets, 19. sajandi keskpaigas rajas Ahja kunagine mõisniku Conrad von Brasch. Matkajat ootab 2 km pikkune matkarada, mis viib läbi raba ja vana kuusiku, kus saab imetleda kõrgeid laanekuklase pesakuhilaid.

Meenikunno on vaieldamatult Põlvamaa tuntuim soo. Tegu on tõesti kauni puhkealaga. Päikeseloojangu maja juurest avaneb miljoni männi vaade. Sood läbib 2,3 km pikkune infotahvlitega varustatud laudtee, mille mõlemas otsas on RMK matkamajad ja lõkkekohad. Liipsaare poolses sooservas on vaatetorn. Soos on kaks kaunist järve.

Avasta Põlvamaa soid ja rabasid omal käel või veel parem, matkakorraldajate poolt pakutud ja juhendatud räätsa- või jalgsimatkadel.

Otseülekanne sotsiaalmeediast

Andmete kuvamiseks on kasutatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi