Sündmused

Avamine - kunstnike Līga Spunde (LV) ja Sigrid Viiri (EST) projekt jõelaeval Lonny Taevaskojas

Jõelaev Lonny Taevaskojas
Kunstnikud kasutavad Taevaskojaga seotud eri ajastutest pärit legende ja lugusid ning pakuvad külastajale võimaluse luua nende põhjal uued, risti-rästi miksitud detailidega kaasaegsed rahvapärimused. Ka jõelaev ise muutub sellel suvel üheks tegelaskujuks, külaliste võõrustajaks ja lugude käivitajaks. Viir ja Spunde viibisid Taevaskojas residentuuris suvel 2023, tegid kaasa lugematud Lonny reisid, tutvusid sealsete legendide ja salaradadega ning jõudsid järeldusele, et antud juhul peituvad ellujäämise kunstid loo jutustamise väes – me vajame lugusid, mis kõneleksid meist, meile ja meiega. Taevaskojaga seotud lugusid ja legende saab sel suvel kokku segada nii spetsiaalselt loodud veebimängus kui ühiselt jõelaeva sõitude ajal koos giidiga. Mängu aluseks on nii Eestis kui Lätis tuntud mäng “Kes-Kus-Mida tegi?”, kus iga osaleja vastab ühele küsimusele ning voldib seejärel oma vastuse peitu. Kokku tuleb sürrealistlik tekst, millele kunstnikud on lisanud veel nii tekstilisi kui visuaalseid vimkasid – foto ja digitaalse joonistuse kujul on loodud ligi 30 uut karakterit. Omal käel saavad külastajad tutvuda ka Taevaskoja matkarajaga, kus samuti mitmeid märke kunstnike tegutsemisest.

"Kuko kuubis" kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ning projektis osalevad lisaks Taevaskojale veel Järvselja õppe- ja katsemetskond (kunstnik Uku Sepsivart), Räpina Paberivabrik (kunstnik Ingrid Allik, koos kolleegidega Eestist ja Soomest) ning Tartu Ülikooli Tartu observatoorium Tõraveres (kunstnik Karel Koplimets).

Avaürituse ajakava neljapäeval, 20. juunil:
Kell 16.00 – Installatsiooni avamine
Kell 16.30 – Vestlus kunstnike ja jõelaeva Lonny perenaise Iia Timmiga (eesti- ja inglise keeles)
Kell 17.30 – jõelaev Lonny I väljasõit / matkarajal kunstnike loodud peatustega tutvumine
Kell 18.30 – jõelaev Lonny II väljasõit / matkarajal kunstnike loodud peatustega tutvumine

Kogu üritus toimub õues, palun riietuge vastavalt ilmastikule ja kaitske end putukate eest! Soovitame kaasa võtta oma piknikukorvi!

NB! Tule avamisele kunstibussiga! Maajaama + "Kuko kuubis" kunstibuss alustab sõitu Tallinnast kell 09:00 ja toob kunstipubliku tagasi samal õhtul kell 22:00. Huvilised saavad bussile tulla ka Tartust kell 11:15 ja tagasi saabutakse kell 19:45. Täpne reisikava ja pääsmete soetamine Fienta piletimüügisüsteemis.

Kui ei jõua avamisele, siis külasta projekti Taevaskojas suvel vahemikus 22.06–25.08.2024

Lonny väljub E–P igal täistunnil kell 12.00–17.00 (k.a.), meeskonnal on õigus teha laeva graafikus jooksvalt muudatusi

Täname: Iia Timmi, Kalmer Tint, Villem Säre, Tõnu Pani

Kuko kuraatorid-projektijuhid on Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu, graafiline disain Agnes Isabelle Veevo, kommunikatsioon Mailis Timmi.

Rohkem infot ja tulevased üritused: proloogkool.eu/kunstnikud-kogudes ja facebook.com/kunstnikudkogudes
Piletiinfo:
T€
eu