Sündmused

"Rongirüüv"

Karilatsi Vabaõhumuuseum
See on lugu teise maailmasõja järgsest vabadusvõitlusest ja Eesti mehe enesetõestamise vajadusest. Tegevus põhineb tõestisündinud lool: 11. detsembril 1948 kaaperdasid metsavennad Johannes Heeska juhtimisel Võrumaal Sõmerpalu jaama lähedal üliturvatud reisirongi ja röövisid sealt 152000 rubla põllumajandusmaksu raha. Seda tegid vaid 7 metsavenda, kes suutsid jätta mulje, et neid on väga suur hulk. Rööv lõppes inimohvriteta.

Lavaloo autorid on Jan Rahman ja Aapo Ilves. Laulusõnade looja Aapo Ilves, muusika autor Erki Meister. Lavastaja Kristo Toots, lava- ja kostüümikunstnik Maarja Meeru(Vanemuine), koreograaf Andre Laine, lavavõitlus Kaire Russ, helikujundus Kristjan Hagblöm ja Renee Trei, heli- ja valgustehnikud Martin Meelandi, Mathias Meelandi.

Peaosades: Kaia Skoblov ja Margus Jaanovits(Vanemuine).
Laval veel: Tarmo Tagamets, Margo Mitt, Alo Kurvits(Vanemuine), Karel Käos, Kristjan Häggblom(Vanemuine), Renee Trei, Ülo Needo, Martin Tikk, Anne-Mai Tevahi, Ülle Sillamäe ja Henrik Lainvoo.

Etendused toimuvad Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karilatsi külas, Kanepi vallas, Põlvamaal.
Tähelepanu! Etendustel tehakse kõva pauku.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva
Piletiinfo:
20 - 35€
eu