Uudised

Järgmine Kultuurikompass toimub Põlvamaal Moostes
2022-08-31 15:41:00

20. septembril kell 13.00-16.00 toimub Mooste Folgikojas Kultuurikompassi foorum “Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?”. 

Kultuurikompassi foorumil jagame parimaid praktikaid, kuidas Lõuna-Eesti saab pakkuda meeldivat reisikogemust igale külalisele. Arutleme, kui külalislahke on Lõuna-Eesti praegu ning mida saame veelgi paremini teha. Toome kokku loovisikud, kultuurisektori edendajad, ettevõtjad ja poliitikakujundajad, et koos edendada turismi ning külalislahkust Lõuna-Eestis.


Foorum on jagatud kahte teemaplokki. 
 

I: Kuidas meelitada turist Lõuna-Eestisse?
Me teame, et just kultuurielamused annavad tõuke enamusteks reisidest. Foorumil arutame, kuidas saab Lõuna-Eesti kultuuriturismi kaudu külastajaid juurde. Jagame häid lahendusi, mida on siin või kaugemal kultuuriturismi õitsele puhkemiseks tehtud. Võtame luubi alla veel kasutamata kultuuriturismi võimalused Lõuna-Eestis.


II:  Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?
Kultuurisündmuste tähelepanu keskmes on publik ja publikukogemus. Kultuuri organisatsioonidel ja loojatel on erinevad võimalused meeldejääva külastuselamuse loomiseks, rahulolu suurendamiseks ning tegevuse köitvuse suurendamiseks. Foorumil analüüsime külalislahkuse ja teeninduskultuuri praktikaid ning kaardistame arenguvajadusi, kuna Euroopa kultuuripealinna aastal on vaja valmis olla nii välis- kui siseturistide saabumiseks. 

Kultuurikompassil esinevad Lõuna-Eesti turismiklastri projektijuht Kertu Vuks, Tartu 2024 turundusjuht Marika Goldman, Tartu 2024 juht Kuldar Leis ning Ilmaveere sündmuse-ja majutuskeskuse loojad Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp.

Kultuurikompassi foorum on korraldatud Tartu 2024, OÜ Acento ja Tartu linnavalitsuse koostatud keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendi järgi. 
Sündmus Facebookis.
Registreerumine Kultuurikompassile

Lisainfo:
Angela Ader, Kultuurikompassi peakorraldaja, angela.ader@tartu2024.ee, Tartu 2024

eu