Sündmused

BORDERS / PIIRID

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Anett Tamm (hääl, tekstid)
David Chevallier (kitarr, elektroonika ja efektid, kompositsioonid)
Sébastien Boisseau (kontrabass, efektid)
Christophe Lavergne (löökpillid, efektid)
Kammerkoor (üllatuskülaline)

“Et piirata piirituid piire,
ma lähetan end sinna,
kus olen vaid liivatera,
peidus kumeras maailmanabas.”

“Borders” (“Piirid”) toob Põlva Kultuurikeskuse lavale Eesti ja Prantsuse muusikute koostöö. Eesti laulja Anett Tamme tekstidele valminud Prantsuse helilooja ja kitarristi David Chevallier’i uudisloomingu keskseks teemaks on piir – koht, kus saab liikuda ühest universumist teise, ühest kultuurist teise, kus saab astuda vastu tundmatule või seista silmitsi iseendaga. Piiri tähendus muutub sõltuvalt sellest, kas oled turist, sissetungija või sisserändaja. "Borders" avab piiri kui mitmekihilise füüsilise ja tunnetusliku kontseptsiooni erinevate vaatenurkade kaudu: pagendus, avastamine, ränne, kohtumine, eksperimenteerimine, hõõrdumine…

Põlva Kultuurikeskuses toimuv erikontsert on David Chevallier Trio ja Anett Tamme 2024. aasta sügisel toimuva “Borders” Prantsusmaa, Soome ja Baltikumi tuuri tähtsündmus, kus koosseisuga liitub üllatuskülalisena kammerkoor, kelle nimi avalikustatakse 2024. aasta alguses. Koos kooriga tulevad esiettekandele spetsiaalselt selleks õhtuks kirjutatud uudisteosed, mis on ajendatud piiririigi kaasaja- ja minevikulugudest.

Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja toimub koostöös: Vapaat äänet (Soome) ja Uus Kontsert. Toetavad: Tartu 2024, Prantsuse Instituut Eestis ja Eesti Kultuurkapital.

Külasta selle piirkonna külalislahkuse võrgustiku liikmeid: https://tartu2024.ee/soovitused-polva
Piletiinfo:
10 - 20€
eu